Vier de veerkracht van de zwarte gemeenschap
Door middel van concerten, talks, voorstellingen, lezingen en films hoopt Black History Month te veranderen hoe we naar de geschiedenis én de toekomst van de zwarte gemeenschap kijken.
Black History Month België werd in 2017 opgericht door Mohamed Barrie en Aminata Ndow. In de Verenigde Staten bestond het al enige tijd: in februari worden daar steevast belangrijke mensen en gebeurtenissen in de geschiedenis van de Afrikaanse diaspora herdacht. Bij ons wordt in maart de veerkracht van zwarte gemeenschappen gevierd, steeds aan de hand van verschillende thema’s.
Kom dansen en leren
AB ondersteunt sinds 2021 dit initiatief met haar eigen sterkte: muziek. We geven ons podium aan interessante zwarte artiesten en organiseren talks die het jaarthema van Black History Month onder de aandacht brengen. En zo leren we als organisatie zelf ook bij!
Beluister onze podcast over Black History Month:
AB en Black History Month delen eenzelfde missie: het bewaren en bevorderen van culturele diversiteit en het vrijwaren van recht op cultuur voor iedereen in onze samenleving.
AB en Black History Month delen eenzelfde missie: het bewaren en bevorderen van culturele diversiteit en het vrijwaren van recht op cultuur voor iedereen in onze samenleving. We zijn bij AB dan ook blij dat wij vanuit een muzikaal programma Black History Month volop kunnen ondersteunen en deze thema’s onder de aandacht kunnen brengen, zowel bij een breder publiek, als binnen onze interne werking.
Tijdens onze Black History Month events is iedereen welkom. Er hangt een sfeer van openheid en van verbinding. We geven de micro aan stemmen die soms te weinig gehoord worden. Terwijl het is zoals de Radio 1 slogan het zo simpel maar juist verwoordt: “Alles begint bij luisteren.” Kom het zelf eens ervaren!
Ontdek hieronder het programma van de afgelopen Black History Month edities.